INFORMACE O KONFERENCI

PROČ KRAJINA PRO ŽIVOT


Pátý ročník konference jsme zaměřili na krajinu a vzdělávání o ní. Není to právě snadný úkol. O krajině lze přemýšlet v mnoha podobách a barvách, museli jsme vybrat jen maličký výsek a k tématům najít nejlepší přednášející. Chceme se věnovat KRAJINĚ BUDOUCNOSTI, která může bránit před povodněmi, suchem, před úbytkem biodiverzity, před dopady klimatických změn, může vrátit vodu do přírody, může být pestrá, malebná, vybízející k výletům a výpravám. Nemusí být postavená na zisku (ze dřeva, řepky, ryb a uhlí), může učit, pomáhat, léčit a být obrazem zdravé a chytré společnosti. Chceme se zaměřit také na INSPIRACI PRO VZDĚLÁVÁNÍ O KRAJINĚ. Krajina jako koncept pro školy je skloubení historie a paměti krajiny, biologie a ekologie rostlin i živočichů a krajinného rázu. Krajina si nese staré názvy, dá se měřit, zakreslovat do map, malovat a poslouchat, dá se v ní pozorovat, bádat, tvořit i žasnout.

PRO KOHO AKCI PŘIPRAVUJEME


Konference je určena především pracovníkům středisek a organizací zabývajících se environmentální výchovou nebo poradenstvím, pracovníkům státní správy a samosprávy, pedagogům a odborné veřejnosti. Ale také novinářům, studentům a dalším zájemcům k inspiraci, jak a proč vzdělávat o krajině. Jako vždy počítáme s tím, že mnozí přijedou také nabrat elán, pozitivní energii a zažít radost ze setkání s řadou profesně i lidsky blízkých kolegyň a kolegů.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK


Většinu nákladů hradí Ministerstvo životního prostředí, finančně zapojen je také Jihomoravský kraj. Symbolický účastnický poplatek je stanoven na 250 Kč. Vzhledem k nejisté době jsme se rozhodli poslat všem přihlášeným fakturu až 10 dnů před akcí. Pakliže přijde další vlna pandemie a s ní zákaz shromažďování, uskutečníme konferenci online a účastnický poplatek nebudeme vybírat.

DOPRAVA


Hotel International se nachází v centru města Brna na ulici Husova č. 16/200. Přijedete-li vlakem na brněnské hlavní nádraží, snadno dojdete pěšky (900 m). Případně se můžete z hlavního nádraží přiblížit tramvají č. 12 na zastávku Šilingrovo náměstí. Parkování aut je možné do dostupné kapacity parkovacích míst na přilehlém parkovišti u hotelu a v blízkém parkovacím domě DOMINI (další možnosti a pravidla najdete na parkovanivbrne.cz). Pravděpodobně nebude úplně levné, vzhledem k zaměření akce však předpokládáme, že většina účastníků přijede hromadnou dopravou.

STRAVA


Pro registrované účastníky konference bude zajištěno stravování v místě konání akce – lehké občerstvení během přestávek a lehký oběd. K pití bude k dispozici voda s bylinkami. Milovníci kávy a čaje si budou moci teplé nápoje zakoupit sami v místní kavárničce.

 

EPIDEMICKÁ OPATŘENÍ


Respektujeme aktuální pravidla. K registraci mějte prosím nachystané potvrzení o očkování (platí od uplynutí 14 dní od podání druhé dávky), podstoupení testu (test PCR platí 7 dní, antigenní 72 hodin, vlastní samotest před námi), nebo potvrzení o prodělání nemoci (platí do 180 dní); toto potvrzení můžete mít i ve svém mobilu (např. v aplikaci Tečka), budete ho jen ukazovat. Během konference bude potřeba mít nasazený respirátor.